Dziś co nieco o treningu mózgu. I wcale nie dlatego, żeby zwiększyć swoją wydajność, ćwiczyć pamięć czy coś w tym stylu :-) Chodzi raczej o to, jak przekształcić ulotne przeżycia w trwałe zmiany w sieci neuronalnej mózgu czyli, jak przeorganizować mózg, aby pracował na twoją korzyść.

W poprzedniej części artykułu pisałam o lęku i sposobach na jego obłaskawienie. Czy udało Wam się znaleźć swoją własną metodę radzenia sobie z niepokojem? Jeśli nie, dzisiaj będziecie mieli okazję do dalszych eksperymentów. Co powiecie na zaplanowanie regularnych spotkań z niepokojem? :-)

Lubimy myśleć, że kierują nami wyłącznie racjonalne przesłanki. W rzeczywistości jednak ludzki umysł jest twórcą wielu zniekształceń, które nie tylko ograniczają nasz ogląd rzeczywistości, ale także przyczyniają się do wzmacniania nieprzyjemnych emocji i destrukcyjnych zachowań.

Dzisiaj poznacie osiem najczęściej występujących zgubnych nawyków myślowych, które zupełnie nieświadomie mogą stać się waszym udziałem. Ciekawej lektury!