David Burns w książce pt. „Radość życia czyli jak zwyciężyć depresję” stawia czytelnikowi ważne pytanie: Czy potrafisz być przeciętny? Czy taka perspektywa wydaje Ci się mało interesująca lub wręcz odstręczająca?

„Zimny łokieć”, „baba za kółkiem”, „dziadek” czy „dresiarz” to tylko nieliczne spośród wielu określeń kierowców, z jakimi najczęściej się spotykamy. Skąd wzięły się te stereotypy? Przede wszystkim z przeświadczenia o własnej nieomylności i skuteczności jako kierowcy :-)

Tymczasem na osobowość kierowcy wpływa wiele czynników, np. temperament, inteligencja, obraz samego siebie, postawa wobec innych czy style radzenia sobie ze stresem. Według psychologa transportu Andrzeja Markowskiego można wyróżnić pięć podstawowych typów kierowców:

A teraz trochę filozofii, niezainteresowani mogą sobie zrobić przerwę na kawę :-) Jak mówią mądrzy tego świata, nasze życie to nieustanna wędrówka. Niby nic odkrywczego, a jednak, gdyby się głębiej zastanowić jest w tym dużo prawdy. Każdego dnia przemierzamy tysiące kilometrów różnych dróg, nie tylko dosłownie. Jakkolwiek banalnie to zabrzmi, najbardziej zawiłe są ścieżki naszych myśli i emocji ;-)

Czy możesz sobie wyobrazić sytuację, w której jesteś przekonany, że Twoi bliscy, choć wyglądają i zachowują się normalnie, są tak naprawdę zupełnie obcymi ludźmi?